• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • EMRAH HOCA 0542 893 85 63
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
                                   Emrah Hoca
                    Tel & Whatsapp: 0542 893 85 63
               OFISLERIMIZ BURSA VE AKSARAY DA 
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Nazar Nedir

Nazar

İBRAHİM OĞULLARI İSMAİL VE İSHAK’A NAZARA GELMEMELERİ İÇİN ŞU DUAYI OKURDU:ÜÎZÜKÜMÂ Bİ KELİMÂTİLLÂHİ’T-TÂMMETİ MİN KÜLLİ ŞEYTÂNİN VE HÂMMETİN VE MİN KÜLLİ AYNİN LÂMMETİN
İNSANLARA NAZAR DEĞMEMESİ İÇİN 7 DEFA OKUNAN BU DUANIN MEALİ:
“HER ŞEYTANDAN VE ZARARLI YARATIKTAN VE GÖZ DEĞMESİNDEN ALLÂHU TEÂLÂ’NIN EKSİKSİZ KELİMELERİNE SIĞINIRIM.

BÜYÜ YAPILMADAN ÖNCE VE NAZAR ESNASINDA TEDBİR ALINMIŞ OLURSA BU İKİ TEHLİKEDEN DE KORUNULMUŞ OLUR.BU TÜR TEHLİKELER TIPKI DEPREM GİBİDİR NE ZAMAN,NEREDE VE NASIL KARŞIMIZA ÇIKACAĞI BELLİ OLMAZ.ONUN İÇİN İNSAN HER ZAMAN TEDBİRLİ VE HAZIRLIKLI OLMALIDIR.

Büyü yapılmadan önce ve nazar esnasında tedbir alınmış olursa bu iki tehlikeden de korunulmuş olur.Bu tür tehlikeler tıpkı deprem gibidir ne zaman,nerede ve nasıl karşımıza çıkacağı belli olmaz.Onun için insan her zaman tedbirli ve hazırlıklı olmalıdır.

BÜYÜ VE NAZARA KARŞI ÖNLEM

Şap çokca etkisi olan bir tılsım olarak bilinir.Küçük bir parça şap alınır,bir beze sarılır,elbisenin
içine iğnelenir veya cepte taşınır.Şapı çantada taşımak işe yaramaz,şap vücuda çok yakın vücutla temasta olacak şekilde taşınmalıdır.Kem gözlülerin nazarından korunmak için şap birebir koruyucu bir kalkan bir zırh vazifesi görür.Üzerinde şap taşıyan kişileri kolay kolay büyüde tutmaz,ancak çok büyük büyülere karşı büyünün tesirini biraz azaltabilir.Zaten böyle çok büyük büyüleri yapabilecek usta büyücülerde dünya üzerinde az sayıda kalmıştır.Üzerinde şap taşıyanlar aynı zamanda kendilerini hep mutlu ve dinç hissederler ,hep kısmetlidirler kısmetleri kapanmaz kolay kolay hastalanmazlar sağlıklıdırlar. Sedef çiçeği
Sedef çiçeğini çiçekçilerde ve sokakta çiçek satanlarda kolayca bulup alabilirsiniz.Sedefi andıran beyaz renkte oval yapraklardan oluşan bu çiçek nazara ve hastalıklara önlem olarak kullanılır.Bu çiçeği alarak evinizin veya çalıştığınız iş yerinin görülen bir yerine koymanız tafsiye edilir. Mutlaka faydasını göreceksiniz.

Çörekotu

Çörekotu nazar ve büyüye karşı koruyucu özellikleri olan bir bitkidir. Kırkbir çörekotu ayrılarak bunların herbirinin üzerine bir kere Elham Suresi okunur.Sonra bunlar minik bir keseye doldurulup kesenin ağzı dikilir. Bu kese elbisenin içine tutturulur veya cepte taşınır. Bu sayede nazar ve büyüden korunulmuş olur.Yine çörekotuyla yapılan tütsüler insanın üzerindeki nazarı alır.

Sarmısak

Kuru sarmısak nazara karşı mükemmel koruma sağlar. Ayrıca asıldığı yere bolluk ve bereket getirici bir özelliği de vardır.Sarmısakdan nazara karşı korunma ve bereketinden faydalanma konusunda yararlananlar herkese sarmısağı tafsiye ederler. Bu etkisi kanıtlanmış tılsım onun içindir ki hemen hemen herkes tarafından bu özelliğiyle de tanınır
EVLILIĞI NAZARDAN KORUMAK IÇIN

Aralarının cok iyi oldugu, hic bir sorun bulunmadigi halde eşlerin anidan birbirine karşı gecimsizlik gostermeleri, birbirlerinin kalplerini kırma durumunda, evliliklerinin baskaları tarafından nazara geldigi, bu mutlulugu bazı kisilerin ki bunlar en yakınları bile olabilir kıskandıgı , cekemedigi , nazar ettigi : karı- kocanın kavgalarından mutsuzluk duyacak insanların nazarından korumak ve tekrar mutlu eski gunlere donmek icin:

Karı-koca bir ocagin yanına , birbirlerinin yuzlerini gorebilicek sekilde oturtulduktan sonra ayrı ayrı 41 bismillah 7 tovbe estağfurullah söylemeleri ve ocaga dogru üflemeleri istenir. bir bardak suyun içine iki kaşık bal koyarak karıstırıldıktan sonra 2 rekat niyaz namazı kılınıp bardaga dogru uflenip ballı suyun ilk yarısını erkege 3 bismillah cektirerek kalan yarısı ise yine aynı sekilde kadına icirilir. ardından yesil bir iplikle karı-koca serce parmaklarından birbirine baglanarak 3 elham 7 kulhuvallah okunduktan sonra iplik ortadan kopartılır. bismillah ya allah, bismillah ya ilah, bismillah ya settar, bismillah ya gaffar, bismillah ya hafız, bismillah ya kafi, bismillah ya şafi ve allah, allah, allah hu mırıldanarak kişilerin yüzlerine dogru üflenir.

Karı-koca gittinden sonra asagida sekli gorulen muska , beyaz bir muşambanın parlak olan yüzüne yazıldıktan sonra 41 kez ya gaffar diye mırıldanilir ve üflenir. ardından muşamba 7 kat katlandıktan sonra yeşil bir beze 41 dikişle birlik 41 muhabbet daim, rabıta kaim, allah kerim, allah alim ve celle celalihu denilerek dikilir. ertesi gunu muska kocaya teslim edildikten sonra karısı evde kendi bildigi bir yere saklar.

EN ETKİLİ NAZAR DUASI

Büyük velîlerden Hasan Basrî Hazretleri göz değmesine karşı (Kalem Sûresinin 51-52. ayetleri olan) şu âyetleri okurdu:

“Ve in yekadullezîne keferû leyuzlikûneke biebsarihim lemmâ semiu’z-zikre ve yekulûne innehu le mecnûnun ve ma huve illâ zikrun lil âlemîn.

“Gerçekten o küfredenler Kur’an-ı işittikleri zaman az kaldı seni gözleriyle yıkacaklardı. “O mutlaka bir mecnundur” diyorlar. Oysa Kur’an-ı Kerim bütün alemler için büyük bir uyarıcıdır..” (Kalem Sûresi, 51-52) ayetleri

Yine bazı eserlerden öğrendiğimize göre Resûl-i Ekrem Efendimiz, torunları Hasan ve Hüseyin (r.a.)’e, nazar değmesin diye duâ okurlarmış. Bu duâyı şu şekilde tesbit etmiş bulunmaktayız:

“Euzu bi kelimâtillâhi’t-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh.

“Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah’a sığınırım.

NAZARDAN KORUNMAK VE KURTULMAK İÇİN OKUNACAK DUALAR


İnsana, hayvana ve hatta cansıza da nazar değer. Nazar hastalık yapar, hatta öldürür. Kadınlara ve çocuklara daha çok tesir eder. Peygamber efendimizin zamanında Esed oğullarından nazarı değen bir kimse var idi. Üç gün bir şey yemez, sonra çadırın bir tarafını kaldırıp oradan geçen bir deveye bakıp, (Bunun gibi bir deve hiç görmedim) der demez, deve yere düşer hastalanırdı.

Müşrikler, bu adamı bulup Peygamber efendimizi nazarla öldürmesini istediler. Cenab-ı Hak da Resulullahı bunun nazarından korumuştur. Bu hususta Kalem suresinin (Nerede ise, kâfirler seni gözleri ile yıkacaklardı) mealindeki 51. âyet inmiştir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Nazar insanı mezara, deveyi kazana sokar.) [İ. Adiy] (İnsanların yarısı nazardan ölür.) [Taberani] (Nazar haktır.) [Müslim] Kendisine nazar değen kimse, aşağıda bildirilen duaların birini veya tamamını okumalıdır.

1- Fatiha, Âyet-el kürsi ve dört kul [Kâfirun, İhlas, Felak, Nas sureleri] 7şer defa okunup hastaya üflenirse, büyü, nazar ve her dert için iyi gelir. Tuza okunup, suda eritilerek içmek de olur. Bir hadisi şerifte de, (Fatiha ile Âyet-el kürsiyi okuyana, o gün nazar değmez) buyuruldu.

2- Bir hadis-i şerifte, (Sabah akşam, [Besmele ile] 3 defa “Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil Erdı ve lâ fissemâi ve hüvessemi’ul alim” okuyan, büyü ve nazardan korunur) buyuruldu.


3- Âyet-el-kürsi, Fatiha, iki kul euzü ve Kalem suresinin sonunu okumak çok iyi gelir

4- Peygamber efendimiz, iki kul euzüyü okuyup buyurdu ki: (Bu iki sure ile [belalardan, nazardan] korunun! Hiç kimse, bu iki sure ile korunduğu gibi, başka şeyle korunamaz.) [Ebu Davud]

5- (Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanin ve hammatin ve min şerri külli aynin lammetin) tavizini, sabah akşam 3 defa okunup kendine veya hastaya üflenirse, nazardan, cin, şeytan ve hayvanların zararından korur

6- Peygamber efendimiz nazar için (Allahümme barik fihi ve la tedarruhü) okurdu
7- Nazarı değen kimse veya herkes, beğendiği bir şeyi görünce Mâşâallah demeli, ondan sonra o şeyi söylemelidir. Önce Mâşâallah deyince, nazar değmez. Hadisi şerifte, (Hoşa giden bir şeyi görünce, “Mâşâallah la kuvvete illa billah” denirse o şeye nazar değemez) buyurdu. (Beyheki)

8- Nazardan korunmak için âyât-i hırz denilen âyetleri okumalı ve üzerinde taşımalıdır. 9- İbni Abidin hazretleri (Tarlaya kemik, korkuluk, hayvan kafası koymalı. Bir kadın, ürününe nazar değmemesi için ne yapacağını sorunca, Resulullah, (Tarlaya hayvan kafası as) buyurur. Bakan kimse, önce bunu görüp tarladaki ürünü sonra görür) buyuruyor


10- Tivele, temime ve efsun caiz değildir. Manasız veya küfre sebep olan rukyeyi okumaya Efsun denir. Nazarı bizzat önlediğine inanılan nazarlıklara Temime denir. Şirinlik muskası denilen rukyelere Tivele denir. Rukye, okuyup üflemek veya üzerinde taşımak demektir. Rukye, âyet ve hadis ile bildirilen dualarla yapılırsa taviz denir. Taviz ise caizdir. Hadis-i şerifte, (İlaçların en iyisi Kur’an-ı kerimdir) buyuruldu